Регулятори обертів вентиляторів
Регулятор ступінчастого регулювання оборотів РО
Регулятор ступінчастого регулювання обертів вентиляторів РО застосовується для зміни частоти обертання двигуна однофазних вентиляторів з потужністю від 200 до 1000 Вт з метою включення/вимкнення та зміни швидкості обертання електродвигунів вентиляторів.
Монтуються регулятори швидкості РО в середині приміщень, переважно на стіну, також можуть встановлюватися в щитах управління.
З більш докладними характеристиками регуляторів оборотів РО можна ознайомитися нижче в табличці. Або зателефонуйте за номерами наших телефонів та представник торгової марки Турбовент із задоволенням допоможе Вам у виборі.
Технічні характеристики регулятора РО
Найменування | Вхідна напруга, В | Діапазон регулювання, Вт |
---|---|---|
РО-3 ступеневого регулювання | 220 | 0-200 |
РО-4 ступеневого регулювання | 220 | 0-400 |
РО-5-ступеневого регулювання | 220 | 0-1000 |
При використанні вентиляційного обладнання нерідко виникає потреба у регулюванні частоти обертання. Таким чином, знижується рівень загального шуму, який виникає на тлі вентиляторів, що працюють на всю потужність, з'являється можливість задати необхідну продуктивність припливу або витяжки. Для цього потрібно купити і встановити регулятор обертів вентилятора - просте та недороге додаткове обладнання для управління швидкістю обертання лопастей.
Як працює регулятор обертів вентилятора?
Контроль здійснюється шляхом зниження напруги вентилятора. На ринку представлено кілька типів пристроїв для регулювання обертів вентилювального обладнання:
- Ступеневі;
- Тиристорні;
- Електронні.
Ми пропонуємо купити ступінчастий регулятор швидкості обертів вентилятора, робота якого ґрунтується на застосуванні симосторів або тиристорів. Управління РО передбачає ступінчасту зміну напруги електроживлення з ручним перемиканням швидкості обертання лопатей. У нас можна купити прилад у класичному виконанні з круглою ручкою, який досить простий та інтуїтивно зрозумілий в управлінні. Щоб розпочати роботу вентилятора або провести настроювання, достатньо повернути ручку до потрібної шкали.
Регулятор вентилятора з однією обмоткою та з відведеннями від частини витків.
Регулювання виходить ступінчастим, з п'ятьма ступенями.
Установка регулятора обертів для вентилятора проста і не потребує особливих умінь. Контролер монтується на стіну за допомогою дюбелів та монтажних гвинтів або поміщається у підготовлений для нього підрозетник. Використовуючи регулятор обертів двигуна вентилятора, ви можете самостійно контролювати роботу вентиляційного обладнання, щоб уникнути перевантажень. Таким чином вдається уповільнити процес зношування деталей вентилятора, а заодно зменшувати потужність у випадках, коли це не потрібно.
В базовій комплектації вентилятори позбавлені можливості змінювати інтенсивність обертання лопатей. Виправити ситуацію покликані регулятори швидкості обертання вентиляторів, що забезпечують ступінчате нарощування потужності. Ціна комфорту - 500-900 грн. Але від чого вона залежить? Від діапазону потужності. Ви можете купити саму доступну модель, розраховану на діапазон від 0 до 200 Вт, або ж варіант дорожче, «раскачуючий» турбіну в межах 400-800 вт.
Як ви зрозуміли, що описуються вузли підходять для побутових моделей. Для налаштування частоти струму трифазних агрегатів знадобиться частотний перетворювач CDI-E102. З його допомогою змінний струм 50-60 Гц трансформується в змінне значення від 1 до 3200 Гц.
Які регулятори обертів пропонує Турбовент?
Будь-який регулятор оборотів вентилятора (диммер) працює за принципом зміни напруги. Обертання на максимальних обертах потрібно не завжди, до того ж, такий режим сильно скорочує загальний термін експлуатації обладнання. Зміна частоти не просто продовжує «життя» силовій установці, але і допомагає заощадити на споживанні електроенергії.
Весь список плюсів від використання регулятора виглядає так:
- Зменшення зносу рухомих вузлів
- Економія електроенергії
- Гнучка настройка інтенсивності роботи
- Зниження шуму. Особливо актуально для людей, чутливих до цього параметру.
На даний момент у нас можна придбати регулятор швидкості вентилятора зі ступінчастим перемиканням.
За принципом реалізації роботи, розрізняють п'ять різновидів перемикачів: тиристорні, трансформаторні, електронні, симісторні, частотні. Моделі тиристорного типу використовуються тільки в однофазних схемах. Симісторні вирішення найбільш універсальні, так як дозволяють керувати відразу декількома силовими установками.
Вибираючи диммер для вентилятора, враховуйте потужність і схему підключення двигуна. Також звертайте увагу на спосіб монтажу диммера: поверхневий, внутрішній, зовнішній.