Вентилятори відцентрові (радіальні) малі
Підшукуєте потужну турбіну для котла опалення? Рекомендуємо звернути увагу на радіальні моделі. Такий вентилятор для котла забезпечить швидкий відвід результатів горіння твердого, рідкого, газоподібного палива, а також дозволить налагодити безперебійну доставку кисню в повітряно-паливну суміш. Причин, за якими варто купити такий агрегат, кілька. Перша – приріст ККД при використанні нагнітача. Друга – економія на паливі. Третя – підвищення рівня безпеки та комфорту (продукти згоряння не потрапляють у приміщення, опалення працює стабільно).
Купуючи вентилятор на котел, зверніть увагу, що його ціна залежить від продуктивності. Моделі, продуктивністю до 90 м3/год використовуються в парі з обладнанням, розрахованим на обігрів приміщення, площею до 100 м2. Агрегати здатні пропустити за годину від 200 до 1000 кубометрів повітря, підійдуть для котеджів, таунхаусів, великих приватних домогосподарств, які складаються з декількох опалювальних будівель.
Вентилятор піддуву тяги
Як відомо, процес горіння відбувається тільки при наявності кисню. Регулювати інтенсивність горіння в твердопаливних котлах можна з допомогою відцентрових вентиляторів. На відміну від звичайного, вентилятор піддуву для твердопаливного котла має термостійку структуру. Завдяки тугоплавким матеріалів, установка зберігає робочі параметри, навіть якщо температура повітряної суміші перевищує 100 °C
Існує два типи котлових турбін: дуттьові і тягові. Агрегати тягового типу розміщуються всередині димоходу. При включенні нагнітача природна тяга зростає. Такий підхід ефективний в умовах низького атмосферного тиску, коли приплив повітря падає практично до нуля. Дуттьові моделі нагнітають кисень з боку «піддувала». Плюси такого монтажу зводяться до доступності установки для чищення та ремонту.
Важливо підкреслити, що дуттєвий вентилятор для котла зазвичай підключають через блок управління. У блоці розміщується контролер, що відключає турбіну при досягненні певного температурного режиму.
Не варто використовувати зовнішній спосіб монтажу в приміщеннях з високим рівнем забруднення повітря. Але якщо інших варіантів немає, доведеться докупити радіальні пилові вентилятори, інакше вже за кілька місяців котловий нагнітач вийде з ладу.
Вибір нагнітача
Купуючи вентилятор для котла тривалого горіння, звертайте увагу на чотири параметри:
- Сумісність із котлом.
- Напруга (220/380 В), продуктивність.
- Принцип функціонування..
- Матеріал крильчатки, корпуса.
Окремим параметром варто виділити тип електродвигуна. Дутьові агрегати можуть мати асинхронний, синхронний або електро-комутований двигун (ЕКД).
Моделі з ЕКД працюють під управлінням блоку широтно-імпульсної модуляції. Електроніка дозволяє регулювати швидкість обертання робочого колеса, завдяки чому діапазон приросту ККД становить 50-80%.
Більшість представлених тут моделей комплектуються асинхронним двигуном, до переваг якого відносяться довговічність і безперебійна робота. Однак для старту таких установок потрібні високі пускові струми.
Скільки коштує вентилятор для котла?
Середній розкид за ціною 1000-1700 грн. Набагато важливіше розуміти, що вентилятор равлик для котла повинен відповідати параметрам генератора тепла. Занадто слабкий нагнітач не дасть відчутного приросту в ККД, оскільки через недостатній потік паливо не згорятиме повністю. Зайва потужність також нема до чого. Уявіть, як часто нагнітач включатиметься і вимикатиметься для підтримки встановленої на контролері температури. Такий виснажливий режим призведе до швидкого зносу вентилятора.
Надто багато технічної інформації? Пошуки за запитом – вентилятор равлик маленький, не дають відповіді на основні запитання? Напишіть або зателефонуйте нам. Фахівці Турбовент допоможуть купити агрегат, що ідеально підходить під параметри вашої системи
.