Продавець ТУРБОВЕНТ розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
365 відгуків

Зараз у компанії неробочий час. Замовлення та повідомлення будуть оброблені з 09:00 найближчого робочого дня (сьогодні).

+380 (97) 912-15-72
Машинобудівна 42, Київ, Україна
TURBOVENT
Залишити відгук

Осьовий вентилятор: штучні легені тваринницьких господарств

Осьовий вентилятор: штучні легені тваринницьких господарств

Приплив свіжого повітря необхідний для підтримки життя на планеті. Без природного руху повітряних мас динаміка росту та розвитку спочатку сповільниться, а потім і зовсім перейде в режим стагнації. Ось чому атмосфера не статична: кисневі маси постійно мігрують, і цей процес, тільки в мініатюрі, ми можемо спостерігати в приміщеннях, відкривши вікно або вхідні двері. Великі ссавці особливо чутливі до необхідності вдихати суміш, насичену киснем, ось чому системи вентиляції тваринницьких приміщень передбачають вентиляція тваринницьких фермзастосування примусових методів нагнітання/видалення повітря.

В основі таких систем знаходяться осьові вентилятори, про яких і піде подальша мова в даному огляді. З точки зору устрою, нагнітачі осьового типу досить прості, та складаються з:

  • робочого колеса з крильчаткою;
  • циліндричного корпусу-підстави;
  • електродвигуна, який може бути одночасно центральною частиною колеса, або ж окремим агрегатом, сполученим з лопатями допомогою ремінної передачі. Агрегати із зовнішнім розташуванням силової установки називають канальними з опцією поджатия потоку.

Слід відразу підкреслити, що вентиляція тваринницьких ферм виконує як мінімум три завдання: постачає свіже повітря, відводить забруднену суміш з вуглекислого газу, парів аміаку і метану, а також забезпечує підтримку температури, що відповідає санітарним нормам.

Вентиляція: нормативи для тваринницьких господарств

Поширена вентиляційна система ферми – це набір прямоточних агрегатів, вмонтованих безпосередньо в стіну. Якщо потужності зовнішніх установок не вистачає, в приміщенні розміщують проміжні «вітродуви», прискорюють процес.

Норми повітрообміну та температури наступні:

  1. В годину має подаватися не менше 2,5 м3/год кисню на 1 центнер живої маси. Це мінімальне значення для асиміляції аміачної пари, вуглекислоти, мікробного биома.
  2. Для корів і биків це значення зросте до 8 м3/год на центнер. Телятам потрібно ще більше - 12м3/ч.
  3. Температурний режим для дорослої великої рогатої худоби – 10-12°С, у свинарниках – 14-18°С

Молодняк утримується окремо, так як для нормального росту худоби потрібно більше повітря і тепла (на 3-5°С більше, ніж для дорослих особин).

Виходячи з вище викладеної інформації, нескладно припустити, що вентилятори для тваринницьких ферм виступають обладнанням універсального кліматичного контролю, яке регулює, не тільки об'єм кисню по відношенню до відпрацьованого повітря, але і температуру, вологість.

Як вибрати вентилятор для ферми?

Відштовхуйтеся від наведених норм, але якщо провести розрахунок складно, виходите з усереднених значень: на корову - 25 м3/год, на свиню – 20 м3/год, на вівцю – 8 м3/год.вентилятор зі скловолокна

Самым простым способом расчета вентиляции считается метод, основанный на определении кратности воздухообмена. Точным назвать его нельзя, но на практике его применяют чаще других подходов. За стандарт берется 4-5 кратный объем. То есть, предполагается, что за 1 час воздух в помещении фермы должен смениться 4-5 раз. Для понимания базового объема: высчитывается внутренний объем помещения и умножается на кратное значение. Если объем составляет 300 м3, эту цифру умножают на 5, в результате чего получают 1500 м3/ч – это и есть минимальная мощность воздухообмена.

Теперь вы знаете, как выбрать вытяжной вентилятор, более того, вы самостоятельно способны определить количество установок на животноводческом объекте.

Завершить обзор хотелось бы кратким списком требований, предъявляемых к таким вентиляторам.

  1. Высокая надежность и долговечность.
  2. Работа в одном ритме на протяжении долгого времени.
  3. Простой монтаж/демонтаж.
  4. Ремонтопригодность.
  5. Низкий уровень шума.

Под все эти требования лучше остальных подходят осевые модели, которые в силу конструкции не дают сильного давления, но при этом обеспечивают прокачку больших объемов кислородной смеси.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner