Вентиляція в пташниках, курниках
Вентиляція на птахофермі
При плануванні будівництва птахоферм необхідно подбати і про вентиляцію. Система вентиляції оптимізує мікроклімат приміщень, що значно поліпшує умови утримання птахів. Комфортні умови розглядають, як баланс рівноваги між температурою, належної вологістю і частотою повітрообміну; відсутність агресивних домішок та частинок пилу в повітрі, аміаку, а також регулювання тривалості світлового дня в умовах штучного освітлення. Раціонально організована вентиляція дозволить виконувати всі необхідні вимоги щодо змісту пташника.
Оптимальні умови утримання птахів:
· Взимку і восени температура в пташнику повинна коливатися від 16°С до 18°С;
· для качок— 14°С;
· для курчат — 28-31°С, у міру росту птахів, температуру в приміщенні необхідно знижувати;
· відносна вологість повітря в межах 60-80%;
· необхідна швидкість потік повітря об'ємом в осінньо-весняному періоді 0,2-0,5 м/с, у весняно-літньому — 0,4-0,8 м/с, при цьому, не повинно бути надмірних протягів і застійних зон;
· на кг живої ваги птиці має надходити від 0,7 м3/год (зима) до 5,5 м3/год (літо) об'єму повітря.
Характеристики і різновиди
Яку саме кліматичну установку використовувати, залежить від:
· місця розташування
· розміру приміщення;
· кліматичних вимог.
Для створення якісної вентиляції на підприємствах птахівництва використовують переважно класичну або тунельну вентиляцію.
Класична система заснована на приплив повітря через вент канали з допомогою осьових вентиляторів дахових, розташовані на даху приміщення, а потужні витяжні вентилятори, локалізовані по боковому периметру будівлі, виводять повітря, створюючи низький атмосферний тиск, що сприяє припливу повітря.
Тунельна система організована воздухоподачей з одного боку приміщення (з допомогою припливних клапанів або панелей охолодження), проходженням через всі приміщення і витяжкою з іншого його боку з допомогою вентиляторів.
Обладнання для вентиляції та мікроклімату пташників
Припливно-витяжні установки, вентилятори є основними складовими для організації оптимального мікроклімату на птахофермах. Обладнання для обігріву в осінньо-зимовий період і охолодження у весняно-літній, різні системи зволоження повітря також мають бути передбачені.
Зони та цеху птахофабрик
Птахофабрика, як правило, складається з кількох цехів: інкубатора, цехи для молодих птахів, секції для дорослого поголів'я і забійного цеху. У кожному із цих приміщень необхідно дотримуватися певних норм мікроклімату. Наприклад, об'єм циркулюючого повітря для приміщень дорослих і молодих птахів розраховується за кількістю птицеголовья. Вентиляційна система забійного цеху повинна проектуватися з урахуванням кількості працівників. Необхідно передбачити тепловідвід від гарячої води і працюючого обладнання в разделочном цеху.
Завдяки особливим вимогам до умов мікроклімату птахофабрик, вентиляційні системи приміщень для них потребують індивідуального підходу інженерного планування і установки. Проектування краще доручити кваліфікованому фахівцю, який розбирається в даній галузі. Професіонал компанії Турбовент підбере необхідне обладнання з низькими витратами електроенергії, високою продуктивністю, доступною системою управління.
Організація мікроклімату птахофабрики, перш за все, заснована на якісній проектуванні і установці вентиляційних систем. Дуже важливо звернутися в професійну фірму, що має досвід в даних проектах і є володаркою відповідних сертифікатів якостей.