Продавець ТУРБОВЕНТ розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
372 відгуків

Зараз у компанії неробочий час. Замовлення та повідомлення будуть оброблені з 09:00 найближчого робочого дня (сьогодні).

+380 (97) 912-15-72
Машинобудівна 42, Київ, Україна
TURBOVENT
Залишити відгук

Вентиляція свинарника

Вентиляція свинарника

            Для вирощування здорового поголів'я і високої продуктивності свиноматок, необхідно організувати оптимальний мікроклімат свинарника. Правильна вентиляція приміщення — основна умова для зниження вологості і зменшення концентрації парів аміаку в повітрі.
         
Організація повітрообміну дозволяє виводити випаровування продуктів життєдіяльності свиней і знижує розвиток патогенної мікрофлори.

          Норми циркуляції повітря в свинарнику:

  • 0,3 — 0,4 м/с в літній період для свиноматки з новонародженим потомством;
  • до 0,6 м/с для 2 — 4-х місячних дитинчат;
  • до 1 м/с для решти особин.

В осінньо-зимовий сезон норми циркуляції повітря становлять 0,15 — 0,2 м/с.
          
Також, вентилювання свинарнику, в певній мірі, забезпечується завдяки переміщається тваринам.

Вентиляція свиноферм буває природна і штучна.

            Природна вентиляція реалізовується шляхом надходження повітря через тріщини в приміщенні, вікна, двері та кватирки. Така вентиляція малоефективна.

            Штучна вентиляція здійснюється шляхом монтажу припливно-витяжних вент каналів горизонтального або вертикального типу. Вони забезпечують подачу свіжого повітря в приміщення і виводять використаний назовні. Повітрообмін може створюватися за рахунок природної тяги — різниці тиску зовні й усередині приміщення. А також, вентиляція комбінованого типу.

            Різні методи вентиляції свинарника.

Для приміщень свинарської ферми можна використовувати кілька видів вентиляції. Яку саме застосувати, залежить від місцезнаходження, призначення і кількості поголів'я свиней.
            
Існує 3 типи вентиляції свиноферм.

            Дахова

            В основному, використовується для свиноферм з типовими будівлями.
Існує два підвиди: природна і примусова.
            Природна вентиляція. Повітрообмін відбувається з допомогою сили вітру. Даний тип вентиляції не вимагає установки додаткових механічних пристроїв (вентиляторів). Вентиляція здійснюється завдяки установки вент клапанів на ковзанах в даху і бічних сторонах свинарників, через які надходить повітря.

Примусова дахова вентиляція. Повітрообмін відбувається набагато ефективніше за рахунок вентиляторів. Даний тип вентиляції вимагає встановлення дахових припливних і настінних витяжних вентиляторів. Повітря нагнітається даховим вентилятором через розсікач в приміщення і виводитися за допомогою осьових витяжних настінних вентиляторів. Як настінних вентиляторів в свинарниках встановлюють переважно або металеві вентилятори з нержавіючої крильчаткою або пластикові (скловолоконні) вентилятори компанії Турбовент.

            Поперечна

            Повітрообмін здійснюється за допомогою припливних клапанів, встановлених по одну сторону приміщення і вентиляторів, розташованих на паралельної стороні. Природний приплив повітря забезпечується клапанами, а примусова витяжка — вентиляторами.

            Тунельна

            Вентиляція організовується шляхом установки спеціальних жалюзі, через стулки яких надходить повітря в приміщення, а на протилежній стороні свинарника — витяжні вентилятори, примусово виводять «відпрацьоване повітря».
            
Установка вентиляції в свинарнику необхідна для уникнення протягів в холодний сезон. Швидкість руху повітря для даних приміщень взимку на висоті 0,5 м від підлоги не повинна перевищувати 0,25 м/с. В закритому свинарнику — 0,3 м/с. При низьких температурах повітря в приміщенні і швидкості повітрообміну перевищують ці норми, у тварин може розвинутися переохолодження, хвороби і смерть.
            
Інтенсивність і кратність повітрообміну прямо пропорційні. У зимовий період показник не повинен перевищувати 4-5 кратного внутрішнього об'єму приміщення. У літній період — не більше 10-14. Для запобігання прямого попадання припливного повітря на свиней взимку, у вентиляційних шахтах встановлюють розсіювачі.

Осьові скловолоконні вентилятори
Турбовент ВХП
Осьові промислові вентилятори для сільського господарства
Турбовент ВСХ
Охолоджуюча водяна завіса (фібра)

  При плануванні будівлі свинарської ферми, необхідно враховувати напрямок руху повітряних мас і розташовувати будова торцем до підвітряного стороні — це забезпечить природну циркуляцію в свинарнику.

            Температурний режим в холодний період:

Призначення приміщення Температура,° Вологість, %
відсік опоросу 18-22 40-75
відсік молодняку 22-27  40-70
відсік дорощування 20-22  40-70
відсік відгодівлі 18-20  40-75

            Поради по установці вентиляції в свинарнику.

            Оптимальная работа вентиляционной системы при естественной вентиляции зависит от диаметра сечения труб, по которым поступает и выходит воздух из
помещений. На 1 взрослую свинью диаметр сечение трубы должен составлять от 300 до 400 см2, на подростка — от 70 до 95 см2. Устанавливают вентиляционные трубы на высоте 2 м в продольных стенах. Обязательно наличие ветровых щитков с наружной стороны свинарника — это поможет регулировать направление воздушных потоков и их количество. Вентиляционные отверстия должны составлять 2 см2  на 1 м3 приточного воздуха.
При виборі обладнання для штучної вентиляції, необхідно враховувати розмір приміщення і кількість поголів'я свиней. Вибір потужності механічного пристрою (вентилятора) залежить від необхідного повітрообміну та його продуктивності.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner